Evden Eve Nakliyatta Nelere Dikkat Edilmeli ?

Evden Eve Nakliyatta Nelere Dikkat Edilmeli ?

Evden Eve Nakliyatta Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Evden Eve Nakliyatta Nelere Dikkat Edilmelidir : Evden eve nakliyat yapılacağı zaman evinizi taşıtmadan önce bu konu hakkında bilgi sahibi olmak sizin hem maddi hem de manevi olarak faydanıza olacaktır. Aksi takdirde uygun ve güvenli bir şekilde yaptırmak istediğiniz nakliyat işlemi sizin istediğinizden daha pahalıya patlayabilir size hem para hem de zaman kaybettirebilir !

Bu yazıyı dikkate alarak aşağıdaki durumların önüne geçebilirsiniz :

  • Eşyalarınız kayıp olması veya çalınması

  • Eşyalarınızın zarar görmesi veya bozulması

  • Anlaştığınız ücrete ekstra ücretler çıkarılması

  • Taşıma işleminizin gereğinden uzun sürmesi

  • Taşımadan memnun kalmamanız ve benzeri durumlar


Evinizdeki Eşyaların Bir Listesini Çıkartın

Evinizdeki Eşyaların Bir Listesini Çıkartın : Öncelikle evinizi taşımaya karar verdiğinizde evinizdeki eşyalarınızın veya taşıtmak istediğiniz eşyalarınızın isimlerini ve adetlerini ile ilgili bir liste çıkartınız veya bilgisayar üzerinden gerekli uygulamalar ile belge hazırlayınız. Bu sayede taşıma sonrasında sahip olduğunuz eşyalarınızı listeye göre kontrol ederek eşyalarınızın kayıp ve veya benzeri durumlardan haberdar olabilir ve bu gibi durumların önüne geçebilirsiniz.

Nakliyat Firmasını Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Nakliyat Firmasını Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz : Nakliyat firmasını seçerken genellikle en düşük fiyat veren firmalar diğer firmalardan daha cazip geldiği için tercih edilir fakat bu seçim stratejisi size daha fazla maliyet çıkartabilir. Firmanızı seçerken iletişiminden memnun kaldığınız bir firmayı tercih etmek sizi taşıma sürecinde oluşabilecek huzursuzlukları engelleyecektir. Daha sonra firmanızdan yetki belgesi aslını veya örneğini elden ya da telefon üzerinden size göndermesini isteyiniz.

Yetki belgesi seçmiş olduğunuz evden eve nakliyat firmasının evinizdeki eşyaları taşımak için gerekli yeterliklere sahip bir araca sahip olduğunun ve yetkinliğinin ispatıdır.

Yetki belgesi olmayan nakliyecileri tercih etmemek sizi zarardan kurtaracaktır.

Binanız Ve Daireniz Hakkında Gerekli Bilgiyi Önceden Veriniz

Binanız Ve Daireniz Hakkında Gerekli Bilgiyi Önceden Veriniz : Evinizi taşıtmadan önce nakliyat firmasıyla görüşürken binanız ve daireniz hakkında gerekli bilgiyi önceden paylaşınız. Binanız, daireniz ve eşyalarınız ile ilgili bilgileri daha önceden nakliyat firmasıyla paylaşmanız sizi ekstra ücret taleplerinden kurtaracaktır.

Nakliyat firması ile paylaşmanız gereken bilgiler;

  • Binanızın merdiven durumunu ve asansör olup olmaması

  • Dairenizin kaçıncı katta bulunduğu

  • Dairenizin büyüklüğü hakkında veri

  • Eşyalarınızın sayısı ve büyüklüğü

Buradaki bilgilerle yola çıkarak nakliye sürecinizi tamamlamanız sizin yararınıza olacaktır. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.

Dostlar Nakliyat - İyi Taşımalar Diler